Pojištění Spoření Úvěry Společnost Kariéra Kontakty On-line pojištění
Firem a podnikatelů Osob Soukromého majetku Vozidel Lodí, letadel a pilotů

Pojištění vozidel

povinné ručení | havarijní | flotilové

Povinné ručení

Povinné ručení je povinné ze zákona, a proto není nutno řešit otázku, zda se pojistit či nikoliv. Zůstává však problém, jak se pojistit dobře. Nabídky pojišťoven se liší a je důležité si dobře vybrat. Poskytuje Vaše pojišťovna asistenční služby a víte jaké?

Co všechno se může stát?

Příběh první
Manželka pana Kvasničky podnikala a v pondělí měla schůzku v Táboře se zákazníkem, který měl zájem o výrobky její firmy. Vracet se měla až pozdě večer a protože mrzlo a padal sníh, tak se pan Kvasnička nabídl, že ji tam odveze. Ani on však nástrahy počasí nezvládl a u Benešova sjel do příkopu. Paní Kvasničková skončila v nemocnici, schůzku nestihla a tři týdny ve firmě chyběla. Ušlý zisk jí uhradila pojišťovna z pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla auta pana Kvasničky.

Příběh druhý
Pan Oborný jel na návštěvu ke svému kamarádovi do Havlíčkova Brodu. Za Kolínem jeho staré auto odmítlo jet dál. Zavolal asistenční službu. Ta zajistila příjezd silniční služby a protože šla závada odstranit na místě, pokračoval za hodinu v cestě. Vše bylo hrazeno z pojištění za škodu způsobenou provozem vozidla.

Příběh třetí
Pan Kusý jel s manželkou a dvěma dětmi na dovolenou do Tater. V Trenčíně se mu rozbilo auto. Dojel sice do nejbližšího autoservisu, oprava však byla složitá a musel se na dva dny ubytovat v místním hotelu. Opravu sice musel zaplatit sám ale ubytování v hotelu mu zajistila a zaplatila asistenční služba z pojištění za škodu způsobenou provozem vozidla.

Pro koho pojištění za škodu způsobenou provozem vozidla určeno?

Pojištění je povinné pro všechny, kteří vlastní a provozují silniční vozidlo, zvláštní vozidlo nebo trolejbus ve smyslu zákona o pojištění odpovědnosti z provozu vozidla. Za zvláštní vozidlo se považuje:

Na co se pojištění za škodu způsobenou provozem vozidla vztahuje?

Zeptejte se našeho odborníka! Upozorní Vás na odlišnosti v nabídce jednotlivých pojišťoven.

Pojištěný má nárok, aby za něho pojišťovna poškozeným nahradila uplatněné a prokázané nároky na náhradu:

Poškozenými mohou být i osoby cestující ve vozidle, které havárii způsobilo. Mezi nimi mohou být i příslušníci rodiny pojištěného. I jim mohou být z tohoto pojištění některé škody uhrazeny.

Proč Vám pojištění za škodu způsobenou provozem vozidla doporučujeme?

Co je povinné, nemusíme doporučovat. Doporučit Vám ale můžeme pojišťovnu, jejíž nabídka pro Vás bude výhodná. Pečlivě vybírejte podle částky, kterou za Vás pojišťovna uhradí a jaké asistenční služby nabízí.

Proč se máte obracet na Centrum pojištění?

Pojištění za škodu způsobenou provozem vozidla lze uzavřít u různých pojišťoven, za různou cenu. Dobře vybrat není jednoduché. Ne vždy je nejlevnější pojištění nejvýhodnější. Významná je částka, kterou za Vás pojišťovna uhradí. Když způsobíte velkou škodu a budete špatně pojištěni, může se Vám stát, že budete do konce života hradit to, co už pojišťovna neuhradila. Zajímavé jsou i asistenční služby, které jednotlivé pojišťovny nabízejí. Ani nemusíte havarovat. Víte, že je můžete využít i při poruše vozidla? Asistenční služba zajistí a uhradí opravu na místě, odtah vozidla, ubytování v nouzi při poruše, nehodě nebo odcizení vozidla. Naši pracovníci posoudí Vaše potřeby a rizika a doporučí Vám takovou pojišťovnu a takovou variantu pojištění, která pro Vás bude výhodná.

Časté otázky

Jsou asistenční služby poskytovány i v zahraničí?
Když zvolíte správnou pojišťovnu, tak ano.

Jsou asistenční služby poskytovány pouze při havárii nebo i při poruše vozidla?
Ano, i při poruše. Záleží ovšem na tom, u které pojišťovny jste pojištěni.

Pokud budou při havárii zničena zavazadla spolucestujících a nebudu havarijně pojištěn. Uhradí jim škodu pojišťovna z pojištění za škodu způsobenou provozem vozidla?
Ano, uhradí.

Jestliže při havárii vznikne škoda rodinným příslušníkům, kteří se mnou cestovali v havarovaném vozidle. Uhradí jim něco pojišťovna?
Ano, některé škody jim pojišťovna uhradí.

Je při úhradě škody uplatňována spoluúčast?
Ne.

Mohu si vybrat výši částky, kterou za mne pojišťovna uhradí?
Ano, pojišťovny nabízejí intervaly částek, které za Vás uhradí při vzniku škody. Vybraný interval ovlivňuje výši pojistného.

Vyžádejte si schůzku s naším garantem za toto pojištění!

« zpět

Havarijní pojištění

Jestliže jste majitelem silničního vozidla, nikdy nevíte, kdy může být poškozeno, zničeno nebo odcizeno. I zkušený řidič může havarovat. Stačí chvíle nepozornosti, špatné klimatické podmínky, únava. V autě s Vámi často cestují děti, příbuzní, spolupracovníci. I jim se může něco stát, jejich zavazadla mohou být zničena. Nemusíte havarovat, auto Vám může poškodit vandal nebo živelní událost. S autem můžete mít problémy i v cizině. Tehdy jsou k nezaplacení kvalitní asistenční služby.

Co všechno se může stát?

Příběh první
Pan Koníček se vracel s rodinou z dovolené v Itálii. V Rakousku se zastavili u jezera, auto nechali na parkovišti a šli se vykoupat. Když se vrátili, nestačili se divit. Neznámý vandal rozbil obě boční okna, otevřel si zavazadlový prostor a odcizil z něho všechna zavazadla. Protože měl pan Koníček kromě havarijního pojištění uzavřeno i připojištění skel a zavazadel, uhradila mu škodu pojišťovna. A protože oprava trvala do druhého dne, zajistila a zaplatila asistenční služba celé rodině ubytování v místním hotelu.

Příběh druhý
Panu Vostrý byl služebním autem na týdenní služební cestě v Českých Budějovicích. Měl za úkol navštěvovat klienty v jihočeském regionu. V úterý nepříjemně havaroval. Jemu se sice nic nestalo ale auto bylo do konce týdne nepojízdné. Opravu auta uhradila firmě pojišťovna z havarijního pojištění a protože firma měla pro své vozy uzavřeno i pojištění pro případ úhrady nákladů za nájem náhradního vozidla, uhradila pojišťovna i náklady na náhradní vozidlo, které do konce týdne k plnění úkolů na služební cestě využíval. V pátek se vrátil domů opraveným vozem.

Příběh třetí
Pan Ochotný se nabídl, že z dovolené domů sveze i nového známého s manželkou, s kterými se na dovolené seznámil Cestou havarovali tak vážně, že je všechny odvezla sanitka do nemocnice. Druhý den je sice propustili do domácího ošetřování ale ve stavu nemocných byli ještě měsíc. Navíc jim z havarovaného auta někdo odcizil zavazadla. Protože měl pan Ochotný kromě havarijního pojištění připojištěna i zavazadla a měl uzavřeno úrazové pojištění osob ve vozidle, uhradila pojišťovna nejen odtah a opravu auta ale i zavazadla a všem vyplácela po dobu léčení denní odškodné.

Pro koho havarijní pojištění určeno?

Pojištění je určeno pro všechny, kteří vlastní a provozují silniční vozidlo, zvláštní vozidlo nebo trolejbus ve smyslu zákona o pojištění odpovědnosti z provozu vozidla. Za zvláštní vozidlo se považuje:

Na co se havarijní pojištění vztahuje?

Zeptejte se našeho odborníka! Upozorní Vás na odlišnosti v nabídce jednotlivých pojišťoven.

Na co se může havarijní pojištění vztahovat:

Pojišťovny však nabízí i možnost samostatného pojištění odcizení nebo naopak pouze havárie, většinou v kombinaci s živelním rizikem. K havarijnímu pojištění lze uzavřít celou řadu připojištění:

Součástí havarijního pojištění u dobré pojišťovny jsou i kvalitní asistenční služby a to jak v ČR, tak v cizině.

Proč Vám havarijní pojištění doporučujeme?

Jestliže jste majitelem silničního vozidla, nikdy nevíte, kdy může být poškozeno, zničeno nebo odcizeno. I zkušený řidič může havarovat. Stačí chvíle nepozornosti, špatné klimatické podmínky, únava. V autě s Vámi často cestují děti, příbuzní, spolupracovníci. I jim se může něco stát, jejich zavazadla mohou být zničena. Nemusíte havarovat, auto Vám může poškodit vandal nebo živelní událost. S autem můžete mít problémy na cestě mimo bydliště, zvlášť nepříjemné jsou v cizině. Tehdy jsou k nezaplacení kvalitní asistenční služby.

Proč se máte obracet na Centrum pojištění?

Velký vliv na výši pojistného má zejména:

Důležitou kapitolou jsou bonusy a malusy: možnosti jejich převádění mezi pojišťovnami a různé způsoby nárůstu (lineární, progresivní) a samozřejmě maximální možná sleva. Na základě těchto a dalších vlivů spolu zpracujeme analýzu, ze které budou výstupem konkrétní nabídky konkrétních pojišťoven. Součástí našich služeb je i vyřízení vinkulace ve prospěch leasingových společností.

Časté otázky

Kolik dostanu od pojišťovny, když ...
V obecné linii jsou tři nejčastější škody:

Co je obecná cena?
Obecná cena je cena, za kterou lze v době pojistné události pořídit vozidlo stejného nebo srovnatelného typu a provedení a ve stejném stupni opotřebení. Tato cena zohledňuje stav aktuální nabídky a poptávky na trhu s vozidly.

Co mám dělat, když prodávám auto, zruší se pojistka sama?
Bohužel ne, je zapotřebí doložit zánik rizika. Většina pojišťoven akceptuje kopii velkého TP, nebo kopii kupní smlouvy. Pojištění zaniká dnem kdy odevzdáte výpověď pojišťovně.

Nemám garáž, parkuji auto na sídlištním parkovišti. Co když mi auto na parkovišti někdo poškodí?
Pokud máte auto pojištěno proti vandalismu, pojišťovna Vám škodu uhradí.

Jedu do Rakouska a neumím německy. Jak budu řešit případnou pojistnou událost?
Obrátíte se na asistenční službu, ta s Vámi bude komunikovat česky a v případě potřeby za Vás jazykové problémy vyřeší.

Jaké služby mi poskytne asistenční služba, pokud budu havarovat v zahraničí?
Asistenční služba Vám zajistí v závislosti na tom, k čemu došlo, např.:

Často používám auto na služební cestu a cestují se mnou i spolupracovníci. Jak se mám dobře pojistit?
K havarijnímu pojištění si zvolte i připojištění osob, případně i zavazadel. Poraďte se s našimi odborníky!

Vyžádejte si schůzku s naším garantem za toto pojištění!

« zpět

Flotilové autopojištění

Co vlastně rozumíme pod pojmem flotila? Je to skupina 5 a více vozidel, vážících se k jedné právnické či fyzické osobě. Prakticky je možné pojistit jakýkoliv vozový park pomocí individuálních pojistek, ale flotilové autopojištění pokrývá lépe potřeby velkých klientů a to zejména v oblasti kontaktu a komunikace. Nesmíme samozřejmě zapomínat i na další nemalé výhody, které lze uzavřením flotilového autopojištění získat.

První výhodou je, že klient podpisem skupinové smlouvy u jednoho makléře či pojišťovacího poradce získává konkrétní kontaktní osobu pro správu svého autoparku. Zároveň i v úseku flotilového autopojištění se o něj stará stále jeden pracovník, který zpracovává technické změny, vyúčtování a další náležitosti související se správou flotily.

Další výhodou je možnost volby platebního období, roční, pololetní, čtvrtletní a měsíční, a to u področních platebních období bez přirážky na pojistném. Klient tak může zvolit frekvenci placení, která nejlépe vyhovuje jeho předmětu podnikání. Protože objemy pojistného u flotil jsou poměrně vysoké, je nejčastější volbou měsíční úhrada. Toto je praktické i z důvodu velmi častých změn počtu vozidel ve vozovém parku a tím i výše pojistného.

Mezi další výhody patří i získání flotilové slevy, kde se zohledňuje počet pojištěných vozidel, propojištěnost klienta, tj. klient sjedná pro flotilu jak povinné ručení tak havarijní pojištění, škodní průběh, vazby na další společnosti pojištěné u stejné pojišťovny, stejně tak i další kritéria. To nejdůležitější je ale servis, který se úsek flotilového autopojištění snaží nabízet v co nejdokonalejší podobě.

Mimo detailního přehledu klientského účtu (při každém vyúčtování) získá majitel vozidel i detailní přehled škodního průběhu svého vozového parku, který mu následně umožňuje aktivně se podílet na výši pojistného a pomáhá například procesu zefektivnění organizace řízení dopravy.

« zpět

© Centrum pojištění 2011-2012
1. AZ Makléřská, s.r.o.