Pojištění Spoření Úvěry Společnost Kariéra Kontakty On-line pojištění
Firem a podnikatelů Osob Soukromého majetku Vozidel Lodí, letadel a pilotů

Pojištění soukromého majetku

nemovitostí | vybavení domácnosti | odpovědnosti za škody
cestovní pojištění a jeho doplňková pojištění (zavazadla, odpovědnost)

Pojištění nemovitostí

Pokud jste majiteli nemovitosti, jste vždy vystaveni nebezpečí, že na Vaší nemovitosti vznikne škoda. Když bydlíte u silnice, může do Vašeho domku narazit kamion, na chalupě může v zimě zamrznout vodovod a topení, střechu Vaší kůlny může prolomit nečekaná sněhová nadílka, shořet může i Váš rodinný domek.

Co všechno se může stát?

Příběh první
Pan Veselý před zimou vybudoval na chalupě ústřední topení a vybavil ho programátorem, aby ho mohl zapínat již před svým příjezdem a aby přijížděl do tepla. Zvlášť se na to těšil, když uhodily mrazy. O to více se divil, když přijel, na chalupě byla zima a topení bylo zamrzlé, trubky roztrhané mrazem, plynový kotel poškozený. Teprve nyní zjistil, že programátor špatně funguje. Ještě že měl chalupu dobře pojištěnu, pojišťovna mu i zdarma v rámci asistenčních služeb sehnala dobrou firmu, která škody opravila.

Příběh druhý
Pan Pilný začal budovat podkroví. Materiál na stavbu měl složen v kůlně. Večer dovezl šest střešních oken Velux, ráno byly dveře kůlny vylomené a okna pryč. Protože se pojištění jeho domku vztahovalo i na vedlejší stavby a měl připojištěné odcizení stavebních součástí, uhradila škodu pojišťovna.

Příběh třetí
Ještě než stačili Procházkovi domek zkolaudovat a přestěhovat se do něho, někdo se do něho vloupal a odmontoval a odcizil všechna sanitární zařízení (vodovodní baterie, umývadla, sprchový kout a vanu s masážními tryskami). Rodinný domek však pan Procházka dobře pojistil již při zahájení stavby a tak škodu uhradila pojišťovna.

Pro koho pojištění nemovitostí určeno?

Pojištění je určeno pro občany, kteří vlastní nemovitost (rodinný dům, byt v osobním vlastnictví, družstevní byt, bytový dům, rekreační chata nebo chalupa). Nikoliv pro podnikatele a firmy. Pokud podnikáte, můžete využít Pojištění majetku podnikatelů.

Pojistit svůj majetek si může i majitel ideálního spoluvlastnického podílu.

Na co se pojištění nemovitosti vztahuje?

Zeptejte se našeho odborníka. Upozorní Vás na odlišnosti v nabídce jednotlivých pojišťoven.

Druhy pojišťovaných nemovitostí:

Pojištění se může v závislosti na produktech jednotlivých pojišťoven vztahovat například na tato základní rizika:

Kromě toho si můžete připojistit i další rizika jako např.:

Proč Vám pojištění nemovitosti doporučujeme?

Nikdy nevíte, co se může stát. Vaše nemovitost nebyla levná a pokud by byla poškozena nebo dokonce zničena, bude náprava drahá. Tehdy oceníte kvalitní pojištění, kdy za Vás pojišťovna uhradí nejen výstavbu nové nemovitosti v aktuálních cenách ale i likvidaci trosek, která nemusí být levná a náhradní ubytování. Pojištění zahrnuje i vedlejší stavby příslušející k pojištěné nemovitosti.

Proč se máte obracet na Centrum pojištění?

Pojištění nemovitosti lze uzavřít u různých pojišťoven, v různých variantách a za různou cenu. Dobře vybrat není jednoduché. Pro ty, kterým nehrozí záplava nebo povodeň nemá cenu platit za pojištění vztahující se na záplavy a povodně, ten kdo má byt v osobním vlastnictví v pátém podlaží se nemusí pojišťovat pro případ nárazu vozidla, kdo bydlí v přízemí měl by se pojistit proti vandalismu apod. Ne vždy je nejlevnější pojištění nejvýhodnější. Snadno se Vám může stát, že za Vás pojišťovna uhradí pouze malou část škody a tu větší budete hradit ze svého. Naši pracovníci posoudí Vaše potřeby a rizika a doporučí Vám takovou pojišťovnu a takovou variantu pojištění, která pro Vás bude nejvýhodnější, i když třeba nebude nejlevnější.

Časté otázky

Mám vedle rodinného domku postavenou garáž. Vztahuje se pojištění i na ni?
Ano, pojištění se může vztahovat i na vedlejší stavby příslušející k nemovitosti (musíte využít připojištění).

Uhradí pojišťovna i odstranění trosek při zničení nemovitosti?
Ano, dobrá pojišťovna uhradí nejen odstranění trosek, ale i náhradní ubytování.

Mám zahradní vodovod. Co když během mé dovolené praskne trubka a po celou dobu bude voda vytékat. Uhradí zvýšený účet za vodu pojišťovna?
Pokud budete dobře pojištěn, uhradí.

Mohu si pojistit skleník?
Ano, skleník lze rovněž pojistit.

Co když sklep zaplaví voda vystouplá z kanalizace?
Ano, pojišťovna škodu uhradí.

Co když neznámý pachatel (nejpravděpodobněji sousedův uličník) nebo vítr rozbije okno?
Ano, pojišťovna Vám škodu uhradí.

Vyžádejte si schůzku s naším garantem za toto pojištění!

« zpět

Pojištění vybavení domácnosti

To že bydlíte v pátém poschodí ještě neznamená, že Vás nemohou vykrást, zloděj nemusí mnoho ukrást ale může zničit Váš nový perský koberec, vyteklá pračka nebo prasklá vodovodní trubka může způsobit zničení vaší nové parketové podlahy, přepětí v síti může zničit váš počítač a elektroniku, od vánočního stromečku může vzniknout požár, nedaleká řeka se může rozvodnit, střecha kůlny na chalupě propadlá pod tíhou sněhu může zničit uložený traktůrek a sekačku. Může prasknout akvárium. Na procházce nebo při cestě ze zaměstnání může Vás nebo někoho z rodiny někdo přepadnout a oloupit.

Co všechno se může stát?

Příběh první
Do sousedova domu uhodil blesk. V rozvodné síti vzniklo přepětí, které zničilo všechny elektrospotřebiče a elektroniku, která v té době byla zapnutá do zásuvek i v domku pana Dobroty. Díky kvalitnímu pojištění panu Dobrotovi nákup nových přístrojů uhradila pojišťovna. Soused to štěstí neměl (neměl správné pojištění).

Příběh druhý
Mráčkovi odjeli na víkend na chalupu a sobotní bouřka rozbila okno. Protože bydlí v osmém podlaží, tak je nikdo nevykradl ale do obývacího pokoje zatekla voda. Stačila zničit nový koberec a zánovní parketovou podlahu. Škodu za 120 tisíc Kč uhradila pojišťovna a ještě v rámci asistenčních služeb zdarma zajistila firmu, která podlahu položila znovu.

Příběh třetí
Do rodinného domku Lázničkových, který stojí na samotě, se během jejich dovolené vloupal zloděj. Několik dní zde v pohodě pobýval, snědl a vypil co mohl, ukradl pár drobností, protože cenné věci a peníze měli Lázničkovi uloženy v trezoru a odešel. Největší škody ale vznikly jeho pobytem (zničené koberce, poškozené video a gramofon) a tím, jak hledal cennosti (vylámané zámky, poničený nábytek). Protože byli Lázničkovi dobře pojištěni, byla jim škoda plně uhrazena i když Policie ČR nevypátrala pachatele.

Pro koho pojištění domácnosti určeno?

Pojištění je určeno pro občany, kteří mají vybavenou domácnost (trvale obývanou nebo rekreační). Nikoliv pro podnikatele a firmy. Pokud podnikáte, můžete využít pojištění majetku podnikatelů.

Na co se pojištění nemovitosti vztahuje?

Zeptejte se našeho odborníka! Upozorní Vás na odlišnosti v nabídce jednotlivých pojišťoven.

Nemovitosti, kde může být vaše domácnost:

Pojištění se může v závislosti na produktech jednotlivých pojišťoven vztahovat například na tato rizika:

Proč Vám pojištění domácnosti doporučujeme?

Nikdy nevíte, co se může stát. Vybavení vaší domácnosti nebylo levná a pokud by bylo poškozeno nebo dokonce zničeno nebo odcizeno, bude náprava drahá. Tehdy oceníte kvalitní pojištění, kdy za Vás pojišťovna uhradí nákup nového zařízení v aktuálních cenách. Do pojištění je zahrnuto i stavební vybavení, např. dlažba, obklady, topný systém, dveře, okna a věci ve vedlejších prostorách jako je sklep nebo kůlna. Významná je i možnost pojištění proti vandalismu. V mnoha případech zloděj mnoho neukradne, ale o to více zničí. Stále častější jsou i případy, kdy je někdo přepaden a oloupen.

Proč se máte obracet na Centrum pojištění?

Pojištění domácnosti lze uzavřít u různých pojišťoven, v různých variantách a za různou cenu. Dobře vybrat není jednoduché. Pro ty, kteří bydlí v osmém podlaží nemá cenu pojištění na vystoupení vody z kanalizace, pro ty, kterým nehrozí záplava nebo povodeň nemá cenu platit za pojištění vztahující se na záplavy a povodně, ten kdo bydlí v polabské nížině se nemusí pojišťovat na sesuv hornin, kdo bydlí v přízemí, měl by se pojistit proti vandalismu apod. Ne vždy je nejlevnější pojištění nejvýhodnější. Snadno se Vám může stát, že za Vás pojišťovna uhradí pouze malou část škody a tu větší budete hradit ze svého. Naši pracovníci posoudí Vaše potřeby a rizika a doporučí Vám takovou pojišťovnu a takovou variantu pojištění, která pro Vás bude nejvýhodnější i když třeba nebude nejlevnější.

Časté otázky

Vztahuje se pojištění i na moje děti a manželku?
Ano, pojištění se vztahuje na všechny příslušníky společné domácnosti. To je důležité, pokud někoho z rodiny někdo přepadne a oloupí.

Mám několik akvárií, co když některé akvárium praskne a voda způsobí škodu?
Ano, pojišťovna vzniklou škodu uhradí.

Na chalupu na podzim a v zimě jezdíme spíše výjimečně. Co když uhodí mrazy dříve a mráz způsobí škodu na vodovodu a topném systému?
Ano, pojišťovna Vám škodu uhradí, pokud jste dobře pojištěn.

Co když zloděj poničí nábytek a koberce?
Záleží na tom u které pojišťovny a jak jste pojištěni. Některá pojištění vandalismus nezahrnují, některé pojišťovny vyžadují, aby byl pachatel vypátrán Policií ČR. Nechte si poradit!

Co když praskne vodovodní trubka nebo vyteče pračka? Uhradí pojišťovna i škodu, která vznikne sousedům?
Z pojištění domácnosti budou hrazeny pouze škody vzniklé ve vaší domácnosti. Škodu vzniklou sousedům uhradí pojišťovna pouze v případě, že máte uzavřeno pojištění odpovědnosti občanů za škodu.

Jestliže v důsledku požáru bude byt neobyvatelný a budu muset využít náhradní ubytování, uhradí ho pojišťovna?
Ano, pojišťovna za Vás náhradní ubytování uhradí. V jaké výši a jak dlouho, to záleží na tom, jaké pojištění a u jaké pojišťovny máte uzavřeno.

Nechávám stát kočárek před dveřmi našeho bytu v desátém podlaží. Co když ho někdo ukradne?
Pokud je kočárek volně dostupný na chodbě, pojišťovna Vám jeho ztrátu neuhradí.

Mám kolo uložené ve sklepě našeho domu, kde mám byt v osobním vlastnictví. Co když ho někdo ukradne?
Pokud zloděj prokazatelně překoná překážku (sklep bude uzamčen), pojišťovna uhradí cenu nového srovnatelného kola (do výše limitu plnění).

Vyžádejte si schůzku s naším garantem za toto pojištění!

« zpět

Pojištění odpovědnosti za škody

Při nákupu v obchodě můžete rozbít nešťastnou náhodou drahý porcelán. Děti mohou při fotbale rozbít okno nebo výlohu, vyteče pračka, zaspíte sněhovou nadílku a na Vašem chodníku si někdo zlomí nohu, při věšení obrazu provrtáte vodovodní potrubí nebo poškodíte elektrické vedení, neúmyslně někomu způsobíte úraz s trvalými následky nebo dokonce smrt. Nehoda se může stát i na dovolené v zahraničí. Tam by mohly být její následky zvlášť drahé.

Co všechno se může stát?

Příběh první
Panu Šťastnému vypadl v obchodě při prohlížení filtr z rukou a rozbil se. Začal totiž v důchodu fotografovat a pro fotografie si potřeboval k svému fotoaparátu, který dostal k šedesátinám, přikoupit filtr. Nějaký čas šetřil a potom si šel do obchodu vybrat filtr, který by nejvíce vyhovoval jeho potřebám. Škodu majiteli obchodu uhradila pojišťovna, protože pan Krátký měl uzavřeno pojištění odpovědnosti za škodu občanů.

Příběh druhý
Při fotbálku na malém klidném náměstíčku v blízkosti ulice, kde kamarád bydlí, kluci rozbili výlohu místního obchodu. Pan Mráček totiž jel s manželkou a dvěma syny na dovolenou ke svému kamarádovi z mládí, který žije v Paříži. Škodu majiteli obchodu uhradila pojišťovna, protože pan Mráček měl uzavřeno pojištění odpovědnosti za škodu občanů. Jeho pojištění se totiž vztahovalo i na všechny osoby, které s ním žijí ve společné domácnosti a platí i v celé Evropě.

Příběh třetí
Zranění mělo trvalé následky a soud zraněnému přiřkl vyplácení dlouhodobé renty, které měl hradit syn souseda. Pan Starý má totiž chalupu na Vysočině. Součástí chalupy je i stará kůlna, která měla na střeše několik rozbitých tašek. Protože pan Starý trpí závratěmi, požádal syna svého souseda, aby na střechu vylezl a tašky vyměnil. Ten mu rád vyhověl ale protože není vyučený pokrývač, spadly mu staré tašky na zem a vážně zranili kolemjdoucího turistu Protože měl pan Starý uzavřeno pojištění odpovědnosti za škodu občanů, hradí rentu pojišťovna. Jeho pojištění se totiž vztahuje i na osoby, které mu pomáhají při údržbě chalupy.

Pro koho je pojištění odpovědnosti občanů za škodu určeno?

Pojištění je určeno pro občany. (Nikoliv pro podnikatele a firmy. Pokud podnikáte, můžete využít Pojištění odpovědnosti podnikatelů.) Pojištění se vztahuje i na všechny osoby, které žijí s pojištěným ve společné domácnosti, případně i na osoby, které pojištěný pověřil např. opatrováním svého zvířete, pracují v jeho domácnosti nebo pro něho vykonávají pomocné stavební práce.

Na co se pojištění odpovědnosti za škodu vztahuje?

Pojištění se může v závislosti na produktech jednotlivých pojišťoven vztahovat například na škody:

Pojištění lze uzavřít pro území celé Evropy.

Proč Vám pojištění odpovědnosti občanů za škodu doporučujeme?

Stačí jedna malá nepozornost nebo špatný krok... Nebo jste dokonce jen nařčeni, že jste někomu uškodili. Při nákupu v obchodě můžete rozbít nešťastnou náhodou drahý porcelán. Děti mohou při fotbale rozbít okno nebo výlohu, vyteče pračka, zaspíte sněhovou nadílku a na Vašem chodníku si někdo zlomí nohu, při věšení obrazu provrtáte vodovodní potrubí nebo poškodíte elektrické vedení, neúmyslně někomu způsobíte úraz s trvalými následky nebo dokonce smrt. Nehoda se může stát i na dovolené v zahraničí. Tam by mohly být její následky zvlášť drahé. Zákon hovoří zcela jasně: Kdo způsobí druhému škodu, nese za tuto škodu plnou odpovědnost. A proto je výhodné, aby se za Vás postavila pojišťovna a ukáže-li se oprávněnost požadavků poškozeného, škodu za vás seriózním způsobem vyřídila.

Proč se máte obracet na Centrum pojištění?

Pojištění odpovědnosti občanů za škodu lze uzavřít u různých pojišťoven, v různých variantách a za různou cenu. Dobře vybrat není jednoduché. Pro ty, co nejezdí na zahraniční dovolené nemá cenu platit za pojištění vztahující se na celou Evropu, ten kdo chodí pouze na nákupy a procházky nemusí platit za pojištění škod vzniklých při jízdě na koni nebo provozu malých plavidel apod. Ne vždy je nejlevnější pojištění nejvýhodnější. Snadno se Vám může stát, že za Vás pojišťovna uhradí pouze malou část škody a tu větší budete hradit ze svého. Naši pracovníci posoudí Vaše potřeby a rizika a doporučí Vám takovou pojišťovnu a takovou variantu pojištění, která pro Vás bude nejvýhodnější i když třeba nebude nejlevnější.

Časté otázky

Vztahuje se pojištění i na moje děti?
Ano, pojištění se vztahuje na všechny příslušníky společné domácnosti. Kromě toho se může vztahovat i na další osoby, které jste si pozval na výpomoc při provádění pomocných stavebních prací, pro provádění běžných domácích prací nebo kterým jste bezplatně svěřil do opatrování zvíře.

Co když způsobím škodu v cizině?
Ano, pojišťovna za Vás škodu uhradí, pokud tam jste na přechodném pobytu nepřesahujícím tři měsíce a pokud škodu způsobíte na území Evropy.

Často jezdím na kole. Co když havaruji a někomu způsobím škodu?
Ano, pojišťovna za Vás škodu uhradí. Pokud však způsobíte škodu na motorovém vozidle, musí být vyšetřena Policií ČR.

Jsem zemědělec a chovám domácí zvířata. Co když mi utečou a způsobí škodu?
Pokud zvířata chováte k výdělečným účelům, tak se na tyto škody pojištění nevztahuje. Pojištění se nevztahuje ani na škody způsobené na lukách, stromech, zahradních, polních a lesních kulturách i když domácí zvířata nechováte k výdělečným účelům.

Mám rodinný domek a údržbu si dělám sám, někdy mi na oplátku zdarma pomáhá soused. Co když při těchto pracích způsobíme škodu na udržovaném objektu nebo někomu cizímu?
Ano, pojišťovna za Vás škodu uhradí.

Jsem vlastníkem bytového domu. Co když praskne žárovka a někdo se poraní na špatně osvětleném schodišti?
Ano, pojišťovna za Vás škodu uhradí.

Jsem myslivec. Co když na honu způsobím škodu nebo někoho poraním?
Toto pojištění se nevztahuje na škodu způsobenou při výkonu práva myslivosti.

Vyžádejte si schůzku s naším garantem za toto pojištění!

« zpět

Cestovní pojištění a jeho doplňková pojištění (zavazadla, odpovědnost)

Pojištění odpovědnosti za škodu občana v zahraničí

Pojištění se vztahuje na odpovědnost za škody způsobené třetí osobě při běžných činnostech jako je:

Pojištění pokrývá i nároky zdravotních pojišťoven a pojistitelů majetku (např. aut), kteří se po zaplacení plnění poškozenému domáhají zaplacení škody na viníkovi.

Pojištění cestovních zavazadel

Vztahuje se na věci osobní potřeby, které si pojištěný vzal na cestu nebo si je prokazatelně pořídil v jejím průběhu. Pokrývá:

Pojištění storna cesty

Toto pojištění se sjednává pro případ, že se pojištěný z důvodu úrazu, náhlého onemocnění nebo úmrtí nemůže zúčastnit plánovaného zájezdu do zahraničí. Pojišťovna proplatí maximálně 80% stornopoplatku (do výše limitu plnění).

Pojištění záruky pro případ úpadku cestovní kanceláře

Tento typ záruky vychází ze zákona č. 159/1999 Sb. Podle tohoto zákona má každá cestovní kancelář povinnost pojistit se pro případ svého úpadku. Toto pojištění chrání Vás, klienty cestovní kanceláře, v případě, že cestovní kancelář nebude schopna zajistit Vámi objednané služby z důvodu svého úpadku.

Pravdou je ovšem i rčení, že výjimka potvrzuje pravidlo. Proto bychom Vás rádi ujistili, že i v případě, kdy se komplikacím s úpadkem Vaší cestovní kanceláře přece jen nevyhnete, zavazuje nás naše tradice, abychom problém vyřešili rychle a k Vaší spokojenosti.

Na co se pojištění vztahuje?
Pojištění se vztahuje na situace, kdy cestovní kancelář z důvodu svého úpadku:

Vyžádejte si schůzku s naším garantem za toto pojištění!

« zpět

© Centrum pojištění 2011-2012
1. AZ Makléřská, s.r.o.